BZX84C3V9 TR
5S-BZX84C3V9 TR
BZX84C3V9 TR
DIODE ZENER 3.9V 350MW SOT23
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.9V
Tolerance:??????5%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA